מעבדה ניידת

גילוי וניטור זיהומים בקטריאליים


אנו שמחים לבשר ללקוחותיתו, כי חברתנו בשיתוף פעולה עם חברת מרקורי יצרנו שילוב "מנצח" בתחום בדיקות מיקרובייאליות למזון.

אין יותר צלחות פטרי, נוזל אגר, עבודה מסורבלת וקבלת תוצאות בזמן ארוך.
כיום בעזרת ערכות בדיקה חדשניות, שפתחו חברת מרקורי, ניתן לבצע עשרות ומאות בדיקות מזון בשטח מצומצם, בעלויות זולות, קיצור זמנים, נוחות תפעול וקבלת תוצאות מהירות בשטח, המאפשרות תיקון מחדלים מהיר לתהליך הייצור.

הבדיקות מתחלקות לקטגוריות:

1.
בדיקות של תהליכי ניקיון לבדיקת המצאות שאריות כימיקלים במערכות הנשטפות יום-יום.
2. בדיקות לריכוזים נכונים של חומרי חיטוי (בתהליכי חיטוי ירקות ופירוט), וכן שאריות חומרי חיטוי לאחר שטיפה במים זורמים.
3. בדיקות ידיים ומשטחי עבודה- כאן החידוש הוא שתוך מספר דקות אנו יודעים בוודאות מוחלטת מזוהם /לא מזוהם.
4. בדיקות עיקריות ספירה כללית, קוליפורמים, שמרים ועובשים. בדיקות אלו נדרשות ע"י משרד הבריאות תקופתית מכל חברת מזון.
5. בדיקות יומיות באמצעות סטיקרים למבדקי משנה.מה אנו מציעים?


לאחר שהרצנו בדיקות עם חברת מרקורי, וקיבלנו תוצאות של דגימות מרגע לקיחתם מהאתר ועד להכנסתם לאינקובאטור יימשך כחצי שעה, משלב זה 24 שעות יש תוצאות הבדיקות. אין נסיעה עם דוגמאות לבדיקה בטמפרטורות משתנות, אלא הכנסה במיידית לבדיקה באתר.

עלות הבדיקה במעבדה הניידת שלנו זולה ביחס לבדיקות במעבדה כזו או אחרת (כמובן שבתוצאות חריגות אצלנו נעשה בדיקה מקבילה במעבדה חיצונית).
ההנחה שלנו שלאחר פרק זמן של עבודה בחברתכם, נוכל להקטין את תדירות בדיקות המזון של חברתכם במעבדות חיצוניות ויקרות. יש לזכור שחברת מרקורי בעלת שם עולמי והליווי הצמוד של עובדיה עם חברתנו נותן לנו מכפיל כוח אמיתי בבדיקות.

אנשיה בתחום המיקרוביולוגיה נותנים ויתנו מענה להתפתחויות חדשניות גם בהמשך. גם כיום ישנם פיתוחים שלאחר הניסוי בהם ייכנסו לפעילות שוטפת בשטח כדי לשמור על פער איכותי כל הזמן. בנוסף מעבדה ניידת באתר תקטין אירועי קלקולי מזון, פגיעה בסועדים, פחתים של מוצרים ועוד.

עובדים שנחשפים לבדיקות כפות ידיים, משטחי עבודה וכו, משנים תפיסות עבודה והופכים למקצועיים יותר, אחראיים יותר ואכפתיים. מעבר לכך בכל מכרז, או בתהליך השיחות לקראת מכרז אפשר להציג את הכלי הייחודי שתקבלו, שלמנהלי משאבי אנוש הוא קריטי. כלומר יצרתם עדיפות על המתחרים.הבטחת איכות 

חשוב לדעת ולהבהיר


המעבדה הניידת אינה חלופה לדרישות משרד הבריאות לבדיקות מעבדה תקופתיות כפי שנקבע על ידם. המעבדה הניידת הינה ארגז כלים מתקדם להבטחת האיכות באתר, בחברה ו /או אחר.

המעבדה הניידת הינה חלק ממערך הבטחת האיכות העוסק בפעילות מניעה בעיקר, בקבלת תוצאות מהירות יחסית ודיווחים בזמן. כאשר אנו דוגמים רנדומאלית ידי עובדים, משטחי עבודה וכו', העובדים בתרבות עבודתם ינקו ויחטאו את הידיים ומשטחי עבודה (לא יהיה להם קל להסביר בפעם השנייה או השלישית למנהלם/אחר, שתוצאות ניקיונות ידיהם והמשטחים מזוהמים עקב אי ניקיון וחיטוי).

כאשר אני מבצע בדיקות כוללות כפי שצוין לעיל ,לרבות חיטוי ירקות, בדיקת קווים/ציוד ניקיון, העבודה שלנו באתר מתחילה ברמת ניקיון והיגיינה טובים לאין ערוך לעומת המצב הקיים. בנוסף זמינות תוצאות הבדיקות שעושים באתר, מתקבלות בזמן קצר יחסית, ואנושי הבטחת איכות יכולים להגיב במהירות לאירוע חריג, לטפל בו מיידית ולמוע חלילה נזקים.

בדיקות המעבדה במעבדה הניידת מוזילה עלויות מחד ומעלה את רמת הבטחת האיכות מאידך גיסא. לאתרים בהם יש נציגי הבטחת איכות, אנו נשתלב בחלק מסוים של עבודתם בתחום הבדיקות והמניעה, לרבות טפסים שיש בידינו להדרכה, חניכה ומילוי תוצאות.

לאתרים בהן אין נציגי הבטחת איכות ,בהתאם להחלטת הבעלים נקבל הגדרת אחריות בהן נפעל (כתיבת נהלים והוראות, הדרכה, יישום, ליווי נציגים שיהיו ממוחים מטעם ועוד. חשוב להבין שייתכן שמשרד הבריאות יראה בדבר יתרון ענק לעבודה השוטפת באתר ואנו ננסה שבתמורה לכך תדירות משלוח בדיקות למעבדה מאושרת תפחת, וכאן יש חסכון כספי גדול.

טואול - בניית אתרים